شنبه، 8 شهريور 1399

ساخت شرکت با تمرکز بررشد

تصورکنید آماده راه اندازی یک شرکت هستید، یک محصول فوق العاده دارید و فکر می کنید مردم آن را دوست خواهند داشت. معمولا در ابتدا یک مشکل اساسی وجود دارد: از کجا شروع کنم؟ ساختن یک کسب وکار از ابتدا کار ساده ای نیست، مخصوصا وقتی قصد داشته باشید آن بیشتر از یک کسب وکار کوچک باشد. جمله معروفی می گوید: "ایده ها آسان هستند. پیاده سازی سخت است. " بسیاری از ایده ها در اجرا و پیاده سازی شکست می خورند.
ادامه مطلب
جمعه، 5 مهر 1398

اینفلوئنسر یا تاثیرگذار کیست؟

امروزه واژه Influencer یا تاثیرگذار بسیار به گوش می رسد. به واسطه رشد اینترنت و ظهور شبکه های اجتماعی فرصت های مناسبی برای صاحبان کسب وکارها بوجود آمده است. رقابت و پیشی گرفتن در جذب مخاطب و دریافت سهمی از ذهن یا درآمد او دغدغه ی بسیاری از بنگاه ها شده است. کسب وکارهای کوچک انگیزه و فرصتی پیدا کرده اند تا با بودجه ای حداقلی ظرفیت هایی برای رشد و توسعه ی خود در نظر گیرند. اما یک اینفلوئنسر کیست؟ بازاریابی اینفلوئنسر یا تاثیرگذار چیست؟ چه مزیت ها و منافعی برای کسب وکار ما ایجاد می کند؟ چه الزاماتی در انتخاب و همکاری با اینفلوئنسر باید در نظر گرفت؟
ادامه مطلب
جمعه، 15 شهريور 1398

داستانگویی و منابع انسانی

منابع انسانی غالباً دست کم گرفته می شوند، صرف نظر از اندازه ، نقش ارزشمندی در هر کسب وکاری دارند. منابع انسانی، به طور معمول اولین نقطه تماس برای افراد متقاضی کار است که به آنها فرصتی مهم برای ایجاد اولین ماندگاری می دهد. این امر به ویژه در مورد نسل جدید داوطلبان کار بسیار مهم است زیرا نیازهای آنها بسیار متفاوت از کارگران یا داوطلبان سیار است.
ادامه مطلب
يكشنبه، 13 مرداد 1398

چگونه یک برنامه بازاریابی تهیه کنیم

آیا سازمان دارای یک برنامه بازاریابی مشخص و کاربردی است؟ آیا هر سال به استراتژی بازاریابی تیم خود با دقت و جدی نگاه می کنید؟ یک برنامه بازاریابی منعطف و کاربردی سالانه به شما کمک می کند تا فعالیت های بازاریابی خود را در مسیر درست تنظیم کرده واهداف تجاری شرکت را به واقعیت تبدیل کنید.در واقع برنامه بازاریابی یک برنامه سطح بالاست که در جهت هدایت فعالیت ها ، اهداف و رشد تیم، شما را راهنمایی می کند.
ادامه مطلب
يكشنبه، 6 مرداد 1398

رمزگذاری برای محصولات لوکس (قسمت اول اجزای کاربردی)

برندهای لوکس مانند Dior و Rolls-Royce دارای ویژگی های مشترک هستند که از برند های غیر لوکس مانند H & M و Toyota متمایز می شوند. نظر به این که برندهای لوکس با فروش محصولات لوکس مشخص می شوند و دارای تداعیات بالایی با محصول اصلی هستند، به طور کلی توسط تداعیات مصرف کننده با ویژگی های محصول آنها تعریف می شوند.
ادامه مطلب
دوشنبه، 24 تير 1398

مزایای هویت محور در مدیریت برند لوکس

از همه مهمتر، برند های لوکس باید در ایجاد معانی نمادین لوکس به کارروند و درآن تسلط و چیره گی داشته باشند ، چرا که این امر تفاوت عمده بین بخش های باکیفیت و خوب و لوکس را نشان می دهد. شرکت هایی که هیچ اعتقادی به آن ندارند و هیچ ارتباطی با ویژگی های محصول خود ندارند فقط می توانند در بخش ممتاز بمانند.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 20 تير 1398

دیدگاه های مختلف برای کالاهای لوکس

محصولات لوکس برحسب ظاهر و ذاتی که در خود دارند طبقه بندی می شوند. در این محصولات به ویژگی های اقتصادی و اجتماعی توجه می شود . (وبلن 1899) با توجه به ماهیت ظاهری پایداری نیازهای انسانی، خواه کالاهای لوکس یا ضروری ادارکات در مورد آنها در هر جامعه ای متفاوت است. ممکن است یک ماشین در کشوری توسعه یافته کالایی ضروری تلقی شود و همان ماشین در کشور دیگر کالایی لوکس.
ادامه مطلب
سه شنبه، 17 ارديبهشت 1398

مراحل برندشخصی (قسمت اول)

یک برندشخصی کمک می کند تا توانایی ها و منافع خود را بشناسیم. ایده هایی در اینجا عنوان شده اند که الهام بخش برای بهبود برندشخصی و افزایش توانایی های شغلی شما باشد. اگر اقدامات و فعالیت های زیر را درنظر بگیرید می توانید با تقویت افکار ومهارت خود ، برند شخصی تان را تازه نگه دارید.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 8 فروردين 1398

داستان ها - حقایق یا احساسات

داستان ، روایت یک رویداد یا دنباله ای از وقایع است. می تواند واقعی یا داستانی باشد. اما داستان خوب همیشه یک عنصر اصلی از حقیقت را با خود دارد، حتی اگر این داستان واقعی نباشد. پیام داستان باید واقعی باشد. باید سازگار و معتبر باشد. یک داستان - احساسات، شخصیت ها و جزئیات حسی را به حقایق ساده اضافه می کند. به همین دلیل داستان ما را جذب می کند، آن طرح ما را می کشد و پیام قدرتمندش را ارائه می دهد.
ادامه مطلب
يكشنبه، 4 فروردين 1398

الزامات استراتژی محتوا

امروزه محتوا موضوعی است که بسیار به آن پرداخته می شود. ولی محتوا چیست؟ چگونه بر روی مخاطب تاثیرمی گذارد؟ و چه اقداماتی برای تولید محتوای مناسب باید ترتیب داد؟ و در نهایت چرا ما به خلق استراتژی تولید محتوا نیازمندیم؟ محتوا، اطلاعات و ارتباطات است. بدین معنا که دربرگیرنده مجموعه ای از خلاقیت ها ، خوانایی ها(نوشتار)، ارتباطات و مرتبط شدن ها ، سودمندی اطلاعات ارائه شده و نحوه ارائه آنها می شود. در تعریف دیگر، مفهوم یک پیام یا گفتمان ارتباطی است، که توسط مخاطب مورد نظر درک شده یا دریافت می شود و با مخاطب چسبندگی ایجاد کند.
ادامه مطلب
دوشنبه، 29 بهمن 1397

نقش داستان در کسب وکارها

داستان ها می توانند در راستای شکل دادن به بینش، انتقال دانش و حکمت و شکل دادن به هویت و فرهنگ سازمانی استفاده شوند. گفتن داستان به عنوان یکی از موثرترین و تاثیر گذارترین تکنیک هاست و در زمینه های متعددی مستند شده است
ادامه مطلب
جمعه، 16 شهريور 1397

قواعد کلی بر داستان آغازین

چه چیزی باید در داستان اولیه درنظرگرفته شود؟ چند قاعده ساده را همواره رعایت کنید : 1. حال وهوا را تنظیم کنید. ویژگی ها و حال وهوای داستان را فروتن، صادقانه و معتبر تنظیم کنید .
ادامه مطلب
جمعه، 16 شهريور 1397

داستان آغازین ، ارزشمندترین داستان

نیک مورگان می گوید در جهان مردم انتخاب های زیادی دارند و داستان می تواند عامل تعیین کننده ای باشد. هر کسب وکاری یک داستان منشا ، آغازین و اولیه دارد. چرا یک کسب وکار وجود دارد ، بنیان گذاران قرار است چه مشکلی را حل کنند و چه راه حلی برای آن اندیشیده یا برای آن تلاش های کرده اند. در واقع می خواهم بدانم که داستان اولیه چیست و این شروع داستانگویی است.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 8 شهريور 1397

هویت برند چگونه شکل می گیرد

چشم انداز نیاز به شجاعت دارد. ایده های بزرگ، اقدامات مهم ، محصولات و خدمات توسط افرادی که قادر به تصور آنچه دیگران نمی توانند ببینند و اصرار و تحمل آنها که باور دارند امکان پذیر است، پایدار است.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 8 شهريور 1397

هویت ، میراث اصلی برند

هویت برند ملموس و جذاب است. می توانید آن را ببینید ، لمس کنید ، نگه دارید ، بشنوید و تماشا کنید. هویت برند تشخیص و تقویت تمایز را تحریک کرده ، و ایده های بزرگ و معانی در دسترس را به وجود می آورد . هویت برند عناصر متفاوتی را در بر گرفته و آنها را در کل سیستم ها متحد می کند.
ادامه مطلب
شنبه، 27 مرداد 1397

عوامل کلیدی برای ساخت داستانگویی برندها

داستان تصویر کاملی است از حقایق ، احساسات وتفاسیر ساخته شده ، به این معنی که قسمتی از داستان تان حتی توسط شما گفته نشده است . براى ساخت اين تصوير ما ملزم به رعايت عواملى هستيم كه داستان را قدرتمند و اثر گذار مي كند. اين عوامل عبارتند از :
ادامه مطلب
دوشنبه، 27 فروردين 1397

فقدان شفافيت و مسئوليت پذيري

مناظره هاي انتخاباتي، گفتگوهاي خبري، مصاحبه هاي صميمي يا هر عنوان ديگري در طي سال هاي بسيار، همواره در فضائي مونولوگ و يك طرفه بوده است. سئولات مهندسي شده ، كلي و فاقد برانگيزانندگي كه نه تنها مخاطب را قانع و اميدوار نمي كند بلكه افسوس زمان هدر رفته را دارد ، كلي گويي هايست از جنس " تافتن " نه از جنس " ساختن "در ساختن نيازمند برنامه و برأي اجراي شدن و حصول موفقيت به درك درستي از جزئيات و شناخت كامل و متعهدانه و البته صداقت وابسته هستيم .
ادامه مطلب
چهارشنبه، 9 اسفند 1396

عرفی شدن فساد

عدم تحليل و چرايي موضوع فساد گسترده، هرگونه برنامه ريزي و اقدام عاجل در خصوص حذف موانع، گلوگاه ها و برخوردهاي مناسب را ناكارآمد ميكند. در سالهاي اخير شاخص هاي معرف فساد در كشور همچون شاخص ادراك فساد، شاخص هاي حكمراني خوب، حقوق مالكيت، فضاي كسب و كار و ... مبين فساد بالا در كشور بوده اند.
ادامه مطلب
يكشنبه، 28 آبان 1396

ساختار اساسی داستانسرایی

اگر داستان به ما تلنگری می زند و ما را تشویق به انجام یا اقدام برای عملی می کند یعنی ما با یک داستان خوب مواجه هستیم . داستانسرایی در رابطه با ایجاد فروش بسیار مهم است. آن سه هدف کلیدی ارزشمند دارد که عبارتند از : - ارائه اطلاعات - متقاعد کردن مشتریان - خلق یک رابطه فردی
ادامه مطلب
يكشنبه، 28 آبان 1396

تاثیر داستان بر عملکرد مغز

اینترنت مملو از اطلاعات است، و مردم بیش از حد مشغول رد معرض آن قرار دارند . پس ، چگونه می توان استراتژی محتوا را حفظ کرد و پیام بازاریابی خود را مناسب تر و بهتر از دیگران ارسال نمود ؟ اطلاعات زیاد امروزه یکی از مشکلات بازاریابی است که بازاریابان و کارآفرینان با آن مواجه هستند . همه ی ما می دانیم متوجه ساختن مخاطب و خواندن و درک محتوا توسط آنها چقدر سخت و پیچیده شده است.
ادامه مطلب
سه شنبه، 23 آبان 1396

اکو سیستم فرهنگ برند

فرهنگ برند ، یک فرهنگ شرکتی است که در آن کارکنان " با ارزش های برند " زندگی می کنند . آنها برای حل مشکلات و تصمیم گیری های داخلی و همچنین ارائه تجربیات مشخص شده به مشتریان خارج از سازمان از چارچوب هایی که تعریف شده ، استفاده می کنند . این نتیجه ای دلخواه از برند داخلی ، هماهنگی با برند داخلی و یا تلاش مشارکت کارکنان است که فراتر از ارتباطات و آموزش است .
ادامه مطلب
پنجشنبه، 18 آبان 1396

ابعاد فرهنگ برند

براساس تحقیقات انجام شده ، فرهنگ سازمانی ، ویژگی های محصول ، شخصیت برند و دلبستگی ( وابستگی یا علاقه ) ، ابعاد چهار گانه فرهنگ برند هستند . اگرچه فرهنگ برند در فرهنگ سازمانی ریشه دارد ولی فرهنگ شرکت مفهومی پیچیده تر از ویژگی های سطح شرکت و سطح محصول است.
ادامه مطلب
دوشنبه، 24 مهر 1396

برندسازی ، رویکردی جامع نگر

فعالیت های برندسازی در سال های گذشته همواره مورد تاکید بسیاری از بنگاه ها و مدیران بازاریابی بوده است. ولی متاسفانه فاثد رویکردی مشخص جهت اجرا ، حمایت وتقویت از آن به صورت یکپارچه شده بوده و همواره بر حسب نگرش و رویکرد مدیریت به جنبه ای که مورد تایید و حمایت اش قرار داشته ، اجرا گردیده است. اگر بتوان برندسازی را مخرج مشترک دیدگاه هایی که برای موفقیت و انعکاس باورها و ارزش ها در یک سطح کلی است در نظر بگیریم ، باید شاهد تناسب و اجرای متوازن و همزمان باشیم.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 20 مهر 1396

عناصر کلیدی در ارزش برند

فرهنگ برند می تواند به میزان زیادی ارزش مشتری را افزایش دهد. فرهنگ برند برایند ارزش های سازمان و نگرش های اساسی است که در سازمان وجود دارد. با یک تجربه هوشمندانه می توانیم به ارزش برند از تفاوت بین آنچه مصرف کننده حاضر است برای کالایی که برند شده و کالایی فیزیکی به همان شکل که فاقد فرهنگ است ، بپردازد ، پی ببریم.
ادامه مطلب
جمعه، 14 مهر 1396

فیلترینگ رسانه های اجتماعی

امروزه فناوری ها در کلیه شئون و ابعاد مختلف زندگی ما حاضر هستند . آنها شکل جدیدی از زندگی را ایجاد کرده ، بر روی نحوه و شکل گیری تعاملات وارتباطات ما تاثیرگذار بوده و بسیاری از کسب وکارها را دگرگون ومتحول ساخته اند.
ادامه مطلب
جمعه، 31 شهريور 1396

کارکرد و مزیت های رسانه های اجتماعی

به واسطه تغییرات مستمر و مداوم در حوزه فناوری و تاثیرگذار در حوزه ی مصرف ، شیوه ها و استراتژی های بازاریابی با انعطاف زیاد و تمرکز بر مشتریان درحال جابجایی است. واقعیت این است که ما امروزه کمتر تلویزیون می بینیم و یا پیچ رادیو کمتر ما را به خود مشغول می کند. اگر چیزی را در تلویزیون و رادیو ببینیم و بشنویم ، کمی تامل می کنیم که آیا آنچه تبلیغ می شود با آنچه نیاز داریم همان قدر مناسب است و با انتظارات مان تطابق دارد ؟
ادامه مطلب
پنجشنبه، 16 شهريور 1396

تضاد و داستانسرایی

اساس داستانگویی بر درگیری وتضاد استوار است. بدون تضاد ، هیچ داستانی وجود ندارد. درام در درون خود تضاد دارد و این تعریف جدیدی نیست، اما تأییدی بسیاری کلیدی برای داستانگویی است. آنچه داستانگویی را شکل می دهد ، شناخت نقشی است که ایجاد تعارض کرده و فرایندی است که داستان را تعریف می کند و هدف اش کشف تضاد در داستان است.
ادامه مطلب
دوشنبه، 23 مرداد 1396

داستان سرایی و مسئولیت اجتماعی

اگر برندها تمایل دارند تا از شبکه های اجتماعی بیشترین بهره را ببرند باید هنر داستانسرایی را بپذیرند. این جنبه ای کلیدی در ماندگاری برند است . اگر درک درستی از داستانسرایی داشته باشید ، متوجه می شوید که افراد بسیار زیادی داستان شما را خواهند گرفت. اما داستان سرایی بصری چیست ؟ امروزه شرکت هایی هستند که که با درک مفاهیم و چگونگی استفاده بهتر از آن ، داستانسرایی اجتماعی را نشانه رفته و البته نتایج آن ها را کاملا شگفت زده کرده است .
ادامه مطلب
پنجشنبه، 12 مرداد 1396
ضرورت توجه به خلق ارزش مشترک

ضرورت توجه به خلق ارزش مشترک

ارزش مشترک می تواند سرمایه داری و رابطه آن با جامعه را تغییر شکل دهد. آن می تواند پیش رانه موج بعدی رشد بهره وری و نوآوری در اقتصاد جهانی باشد. ارزش مشترک افق های جدیدی را برای مدیران گشوده و چشم آنها را بر روی موارد چون ، نیازهای گسترده انسان ها که باید برآورده شوند ، بازارهای جدید بزرگ ، هزینه های داخلی که از کمبودهای اجتماعی ناشی می شود و مزایای رقابتی موجود در تماس و رابطه با آنها باز می کند .
ادامه مطلب
شنبه، 7 مرداد 1396

داستان سرایی برند و ارزش های مشترک

خلق ارزش های مشترک یک مفهوم قدرتمند است که می تواند شرکت ها را وادار به تفکر متفاوت در مورد رویکرد خود به مسائل اجتماعی و محیط زیست کند. ارزش مشترک ، باوری است که برند و مصرف کننده درباره اهداف برتر ، فلسفه ، فرهنگ و مشارکت دارند. در قلب داستانسرایی پایدار برند ، ارزش مشترک تنها دلیلی است که باعث می شود مردم به آنها توجه کرده ، گوش داده و عمل کنند.
ادامه مطلب
شنبه، 31 تير 1396

چگونه داستانسرایی بر هویت ما تاثیر می گذارد

داستان ها بیانگر خاطرات ، رویدادها و روابطی هستند که خانواده ها را درگیر می کنند. آنها به رابطه ، دوام و قوام داده و ریشه ها و ارزش ها را مستحکم می کنند. داستان ها روایتی هستند عمیق که انسجام و همکاری را تقویت می کنند . در دنیای امروز تلاش های گسترده ای برای به خاطر آوردن و بازآفرینی آنها جهت تقویت هویت صورت می گیرد. نمونه زیر یکی از فعالیت هایی است که توسط پروفسور آندریا برین صورت گرفته است.
ادامه مطلب
جمعه، 30 تير 1396

نقشه راه برای برندسازی شخصی - 3

تمرین 3 داستان برندتان را خلق کنید . حالا با ایجاد داستان برند شخصی خود ، کار سخت را انجام داده و اجرا کنید . یک داستان برند شخصی چیست ؟ یک داستان برند شخصی جمله ی کوتاهی ( 1 تا 3 جمله ) است که ارزش های شما ( آنچه در آن بهترین هستید ) ، مخاطبان تان ( خدمات خود را به چه کسانی ارائه می کنید ) و وعده های ( چگونه ارزش های خود را ایفا می کنید ) شما را بیان می کند.
ادامه مطلب
جمعه، 30 تير 1396

نقشه راه برای برندسازی شخصی - 2

تمرین 2 : وعده یا قول اهداف : این تمرین به شما کمک می کند تا : - وعده برند شحصی خود را از ارزش ها بسازید ، - حتما بدانید که دیگران فکر می کنند از کارکردن با شما چه منفعتی می برند ، - در مورد این که چرا شما بهترین کار را انجام می دهید ، صریح و شفاف باشید .
ادامه مطلب
پنجشنبه، 29 تير 1396

نقشه راه برای برندسازی شخصی - 1

کاری که انجام می دهید بیان می کند چه کسی هستید، چطور برنامه ریزی می کنید و همین مساله باعث می شود تا برای دیگران به یادماندنی شوید . " دن شوبیل "
ادامه مطلب
چهارشنبه، 21 تير 1396

نقاط تماس مشتری

شرکت ها با مشتریان شان در بسیاری از سطوح و مکان ها ارتباط برقرار می کند . این تعاملات برای شرکت ها ضروری هستند چون آنها می توانند استراتژی های بازاریابی و برند سازی خود را پیش برده و برای برند خود ارزش آفرینی کنند . به طور متوسط ، شما در معرض هزاران آگهی در روز هستید که بسیاری از آن ها را نمی شناسید. این همان جایی است که نقاط تماس مشتری به بازی گرفته می شود . تجزیه و تحلیل نقاط تماس مشتری امری بسیار ضروری است که هر کسب وکاری برای موفقیت ، از آن به عنوان بخشی جدایی ناپذیر برای هر ارتباطی از آن استفاده می کند .
ادامه مطلب
جمعه، 16 تير 1396

سه گام قدرتمند برای نوشتن داستان برند

از زمان روزی روزگاری ، همیشه از طریق داستان ها ما با یکدیگر ارتباط برقرار می کردیم.آنها همواره توجه ما جلب می کنند . در داستان هایی که از جذابیت و پیام روشن برخوردارند درس های پنهان و تجربیات ارزشمندی را دریافت می کنیم. به همین خاطر داستان سرایی اثربخش میان سخنرانان ، رهبران و کارآفرینان همواره از جایگاه خاصی برخوردار بوده است . برندهای بزرگ همیشه راه هایی پیدا می کنند تا بتوانند داستان خود را صادقانه و استادانه بیان کنند.
ادامه مطلب
دوشنبه، 12 تير 1396

چگونه داستانسرایی فرهنگ سازمانی را به جلو می برد؟

همان طور که هر انسانی اهداف ، ارزش ها و ایده های خود را دارد و بر مبنای آن رفتار و برنامه ریزی می کند ، سازمان ها و واحد های کسب وکار نیز براساس چشم انداز ، ماموریت و ارزش های طراحی شده ، تشکیل شده اند. سازمان ها به وسیله افرادی پایه گذاری شده اند که باورها و اهداف متفاوت دارند . مساله مهمی که در بسیاری از سازمان ها وجود دارد پاسخ به این سوال است که چگونه می شود این محیط متضاد را مدیریت کرد؟
ادامه مطلب
جمعه، 26 خرداد 1396
داستان سرایی در تبلیغات

داستان سرایی در تبلیغات

یک داستان سرایی خوب همیشه به موفقیت کمپین های تبلیغاتی کمک شایان می کند. بسیاری از پیشگامان تبلیغات همچون لئوبرنت معتقدند که یک داستان قوی در تبلیغات به غنی سازی محتوا و احساسات در رابطه با مخاطبان و ارتباط موثر با آنان مهم بوده و در برقراری ارتباطات مهم است.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 25 خرداد 1396

قواعدکلی بر داستانسرایی

تمامی خاطرات دربرگیرنده ترکیبی از عناصر حسی ، جزییات متنی ، فرایندهای شناختی پیچیده ( وقتی که خاطرات شکل گرفته اند ) ، مفاهیم انتزاعی و معنا هستند. برای جستجوی آسان تر خاطرات در ذهن، جذاب کردن احساسات ، فرایند بازیابی را مطمئن می سازند ، زیرا همچون یک نشانگر اضافی در حافظه عمل می کنند.
ادامه مطلب
يكشنبه، 31 ارديبهشت 1396

فقدان برندهای ماندگار

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به موضوع عدم شکل گیری و ماندگاری برندها از زاویه زیرساخت های نهادی و صنعتی پرداخته است. این گزارش دلایل عمده ی عدم ماندگاری را مداخله های دولت ، ناکارآمدی نهادهای پشتیبان ، تعدد واحدهای تولیدی مشابه ، خرد شدن بیش از اندازه بازار و درون زا نبودن علم و فناوری در کشور برشمرده و در پایان نیز برای تقویت برندهای بنگاهی در عرصه داخلی و خارجی پیشنهاداتی داده که به صورت خلاصه بیشتر به جنبه های استراتژی سازی توجه شده و از واقعیت ها و ادبیات دنیای برند و برندسازی فاصله بسیار زیاد دارد.
ادامه مطلب
جمعه، 22 ارديبهشت 1396

عناصر مهم برای یک داستان

داستان گویی ، درباره سخن گفتن و حرف زدن نیست ، بلکه درباره گفتن و خلق داستان به طریقی قانع کننده است. داستان سرایی در واقع یک استعاره مناسب و به عبارت ساده تر ساختاری است برای گفتن یک داستان.
ادامه مطلب
جمعه، 22 ارديبهشت 1396

چرا به روحانی رای می دهم

همواره معتقدم آدم ها دو دسته هستند: دسته اول آدم هايى هستند كه براى زندگى شان داستان دارند. يعنى ارزش ها ، باورها ، فعاليت ها و أهداف تعريف شده اى دارند و در چهارچوب آن ها رفتار مي كنند. اينا در تمام جزيئات دقت لازم را دارند و وقتى اين پيوستگى را دنبال مي كنى ، مي توانى درك كنى که آنها به واژه ها ، رابطه و آينده چگونه نگاه مي كنند.
ادامه مطلب
سه شنبه، 5 ارديبهشت 1396

چرا داستان سرایی برای یک برند مهم است.

یک تصویر خوب می تواند به جای هزاران کلمه ، پیام را به راحتی و سهولت قابل درک کرده و انتقال می دهد. مزایای زیادی برای استفاده از تکنیک های داستان سرایی وجود دارد. به همین دلیل داستان ها نقش مهمی در بازاریابی محتوا ایفا می کنند.
ادامه مطلب
جمعه، 20 اسفند 1395

داستان سرایی و تاثیرآن در موفقیت برندها

داستان سرایی برند یک مفهوم جدید نیست ، اما با رشد انفجاری رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا، فرصت ها برای گفتن داستان به عنوان بخشی از طرح های بازاریابی به یک اولویت استراتژیک تبدیل شده اند.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 19 اسفند 1395

ماجرای نعمت زاده و گورخرها

نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن وتجارت ، اجازه بهره بردارى از معادن آهن و مس را در منطقه بهرام گور صادر كرده است . سازمان محيط زيست اعتراض كرده كه آقاجان از اين منطقه به خاطر وجود گونه هاى نادر گياهى و حيوانى امكان احداث و بهره بردارى وجود نداره .
ادامه مطلب
شنبه، 30 بهمن 1395

چند نکته غیرمعمول در برندسازی شخصی

هرکس به یک برند شخصی نیاز دارد. داشتن یک برند شخصی بسیار جذاب است. امروزه ساخت یک آن از هر چیزی مهمتر است. هر کس باید برای خودش آن را بسازد. یک برند شخصی قوی تاثیرفوق العاده ای بر موفقیت های فردی و کاری تان دارد. یک صفت مشترک میان میلیاردرهای موفق و معروف داشتن یک برند شخصی قدرتمند است.
ادامه مطلب
دوشنبه، 18 بهمن 1395
تفاوت های مهم تگ لاین و اسلوگان

تفاوت های مهم تگ لاین و اسلوگان

توسعه یک برند و تولید محتوای تبلیغاتی ای که آن را پشتیبانی می کند برای حرفه ای های باتجربه بازاریابی و نویسنده های تبلیغاتی می تواند سخت باشد ، والبته برای یک صاحب کسب وکار کوچک کاملا گیج کننده . با این حال ، با درک کمی از تفاوت های بین تگ لاین و اسلوگان ، و این که آنها چگونه با یکدیگر کار می کنند وجود دارد. شما برندسازی شرکت تان را به صورت موثر با همان ابزاری که شرکت های چند ملیتی استفاده می کنند، می توانیدشروع کنید.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 14 بهمن 1395
تفاوت استراتژی بازاریابی و برنامه بازاریابی

تفاوت استراتژی بازاریابی و برنامه بازاریابی

معمولا" در تشخیص تفاوت استراتژی بازاریابی و برنامه بازاریابی اشتباه صورت می گیرد. استراتژی بازاریابی توصیفی از اهداف شماست که برای تحقق اهداف بازاریابی تان نیاز دارید. استراتژی بازاریابی به وسیله اهداف کسب وکارتان شکل گرفته است. اهداف کسب و کار و استراتژی بازاریابی تان دست در دست یکدیگر دارند.
ادامه مطلب
جمعه، 8 بهمن 1395

دروغ ، خطرناك تر از يك عمل اشتباه است

کسی که یک اشتباه می‌کند یک اشتباه انجام داده است، اما وقتی برای توجیه اشتباهش هزار دلیل بیاورد، می‌شود هزار و یک اشتباه، مي شود دروغ . دروغ به خود و كوچك شمردن و بى توجهى به ديگران. يعنى اين كه اميدى به بهبود نيست. يك جورايي نشانه ى عدم بلوغ و رشديافتگيه.درك اشتباه از خود اشتباه مهمتره.
ادامه مطلب
جمعه، 8 بهمن 1395

اقتصاد تجربه

در عصر مدرن به ویژه پس از جنگ جهانی دوم تنها انتظار مصرف ‏کنندگان از محصولات، برآورده کردن نیازهایشان نیست بلکه تجربیات بیشتر از محصولات افراد را خوشحال می‌کنند. اهمیت یافتن تجربه باعث به وجود آمدن شاخه‏ای جدید در اقتصاد به نام اقتصاد تجربه شد. عبارت اقتصاد تجربه برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ در مقاله‌ای با همین عنوان که توسط جوزف پاین و جیمز گیل‏مور نوشته شده بود، مورد استفاده قرار گرفت. این دو نویسنده اقتصاد را به ۴ دوره تقسیم کردند که آخرین دوره‏ ی آن اقتصاد تجربه است. دوره‌ی اول اقتصاد کشاورزی، سپس اقتصاد صنعتی و پس از آن اقتصاد خدمات وارد جوامع بشری شدند و به عقیده‌ی پاین و گیل‏مور اکنون دوره‌ی اقتصاد تجربه فرا رسیده است. از سال انتشار این مقاله، محققان و کارشناسان بسیاری درباره‌ی اقتصاد تجربه اظهارنظر کرده‌اند.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 7 بهمن 1395
اصول برندسازی مکان

اصول برندسازی مکان

در دنیای جهانی شده مکان ها به طور فراینده ای باهم رقابت می کنند. در چنین محیط به شدت رقابتی شده ای ، برندسازی مکان می تواند با ایجاد هویت رقابتی به منظور تاثیرگذاری تصاویر ادراک شده در بازارهای مرتبط کمک کند. به طور مشخص ، مزیت رقابتی پایدار را می توان با ایجاد ارزش ویژه برند در رابطه با هویت ملت ، سرزمین ، منطقه یا شهر و شهرستان ایجاد نمود.
ادامه مطلب
شنبه، 25 دي 1395

برندسازی داخلی و اهمیت آن برای یک سازمان

مفهوم برندسازی داخلی شامل تمام چیزهایی می شود که ما به خودمان اعتقاد وباور داریم. اگر کارمندان یک شرکت نسبت به محصول بدبین هستند یا اعتماد کافی در مورد سازمان شان را ندارند خیلی برای شان خیلی سخت خواهد بود تا خریداران شرکت را متقاعد کنند. شک و تردید اثر بخشی شرکت را به صورت منفی تحت تاثیر قرار می دهد. در سالیان گذشته، شرکت ها بر ضرورت درک و اهمیت ساختارهای داخلی تاکید کرده اند. آنها الزاماتی را برای کارکنان شان از طریق گذراندن دوره های مرتبط فراهم نموده اند.
ادامه مطلب
چهارشنبه، 22 دي 1395

مرفه ترین کشورهای دنیا در سال 2016

موسسه تحقیقاتی لگاتوم نتایج به دست آمده از شاخص رفاه جهانی سالانه خود را منتشر کرد که بر این اساس مرفه ترین کشورهای جهان معرفی شدند. این موسسه عوامل زیادی را در نظر گرفت تا 25 کشور را به عنوان مرفه ترین کشورهای دنیا انتخاب کند. میزان سرمایه‌ و دارایی کشورها، تنها یکی از پارامترهای رتبه‌بندی مرفه ترین کشورهای جهان است. موسسه تحقیقاتی لگاتوم برای این فهرست 104 متغیر از جمله سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی، تعداد افراد شاغل و میزان استراحت روزانه‌ی مردم را مورد بررسی قرار داد.
ادامه مطلب
يكشنبه، 28 آذر 1395

ضرورت توجه به مدیران اجرایی

یک روز در جنگل می بینند فیلی در حال فرار کردنه . از فیل می پرسند : چی شده ، چرا داری فرار می کنی ؟ فیل می گه : شیر دستور داده گردن زرافه را بزنند. می گن : خوب تو چرا داری فرار می کنی؟ تو که فیل هستی . فیل می گه : من فیل هستم ولی شیر به جناب الاغ دستور داده تا این کار را انجام بده.
ادامه مطلب
شنبه، 27 آذر 1395

پنج گام برای خلق بیانیه ماموریت فردی

درصد بزرگی از شرکت ها ، از جمله شرکت هایی که در فورچون 500 هستند، بیانیه ماموریت سازمان دارند. این بیانیه برای ارائه جهت و به حرکت در آوردن یک سازمان ، یک بیانه پایدار از اهداف طراحی شده است . یک بیانیه ماموریت به عنوان دست های نامریی افراد را در سازمان هدایت می کند. آن دلایل بودن سازمان را توضیح داده و به این سوال که کسب وکار ما چیست ؟ پاسخ می دهد.
ادامه مطلب
جمعه، 26 آذر 1395
نقش مفاهیم در ساخت برندها

نقش مفاهیم در ساخت برندها

برندها به عنوان یکی از مفاهیم دوران جدید بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. وقتی در سطح به برند توجه می کنیم چیزی بیشتر از یک لوگو، نماد، سمبل ، نشانه و ... نمی بینیم. آنها زمینه ای ایجاد می کنند صرفا" برای متفاوت شدن از سایرین. آنها مهم نیست خوب هستند یا بد ، زشت هستند یا زیبا ، خشن هستند یا ملایم. وقتی برند شد ، تلکیف مشخص می شود، ارزش ها و باورها مشخص می شود، عملکرد و احساسات ، سلایق و نگرش ها شکل می گیردو انتخاب ها را ساده می کند. افراد و گروه های همشکل را با باورهای مشترک گرد هم آورده و منافع اعضا خود را تامین می کند.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395
" نون دونی " چیست ؟

" نون دونی " چیست ؟

اصولا" در ایران تکمیل و اتمام پروژه ها اعم از ساخت مدرسه ، استادیوم ، راه سازی ، بیمارستان ها ، ساختمان سازی و... کاری بس عجیب است. بسیاری از پروژه ها بعد از سال ها مکافات و بدبختی در بهترین حالت 90% تا 95% جلو رفته و ساخته می شوند، ولی هیچ وقت در نهایت تکمیل نمی شوند. برای همین واژه بهره برداری در ایران به معنی "حالا از آن استفاده کن بعد نکمیل اش می کنیم " مصطلح است. سال ها طول می کشد تا تکلیف باقی طرح مشخص شود. به حد فاصل واژه ی آماده بهره برداری تا تکمیل نهایی نون دونی می گویند.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

نقش کارکنان در داستان سرایی برندها

براي بسیاری از مديران شركت ها مهم است که براي كاركنان شان يك داستان مشتركي خلق كنند تا منجر به يك تصوير ذهني مشترك بين همگان شود. تصويري كه نشان دهد دليل وجودی شركت چيست ؟ اين تصوير بايد سر و قلب را همزمان هدف قرار دهد و به وضوح راهي را نمایان کند كه شركت در آن قدم برمي دارد. این تصویر باید احساسی را در کارکنان ایجاد کند كه تا چه حد وجود شان موثر است. بدين ترتيب اين كه فقط به دنبال كسب سود بيشتر باشيم كافي نيست ، اينكه بزرگترين ماهي در درياچه باشيم هم كافي نيست. كداميك از كارمندان مي توانند صادقانه بگويند از اينكه جيب سهامداران را پر پول مي كنند قلبا راضي هستند؟
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

ساخت برند در رسانه های اجتماعی

اگر می خواهید محصولات تان را بفروشید ، تعداد مشترکان خودتان را افزایش دهید یا دنبال کنندگان تان شما را به یک خصیصه و ویژگی مهم بشناسند ، متقاعد شوند و یا تحت تاثیر قرار بگیرند ، باید با احساس و تفکر آنها را آشنا باشید . آنها در وهله ی اول باید بدانند شما که هستید؟ توانایی شما در برانگیزاندن و ترغیب اقداماتی که برای مخاطبان تان در نظر می گیرید از قدرت برندتان می آید و یکی از بهترین راه ها، استفاده مناسب و هوشمندانه ، و آشنایی با تاثیر رسانه های اجتماعی است.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

رسانه های اجتماعی و ساخت برندفردی

رسانه های اجتماعی راه بسیار مناسبی برای ساخت یک هویت فردی ، ایجاد شهرت وماندن در صنعتی که در آن فعال هستیم ، می باشند. چرا برندسازی فردی مهم دارای اهمیت است؟ برای درک و آگاهی از برند فردی تان ، نام خود را در گوگل جستجو کنید. می توانید این شانس را داشته باشید که یکی از پروفایل های اجتماعی تان در لینکدین، فیس بوک ، اینستاگرام ، تویتر و پینترست برجسته باشد.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

نقش داستان سرایی در برندها

براي بسیاری از مديران شركت ها مهم است که براي كاركنان شان يك داستان مشتركي خلق كنند تا منجر به يك تصوير ذهني مشترك بين همگان شود. تصويري كه نشان دهد دليل وجودی شركت چيست ؟ اين تصوير بايد سر و قلب را همزمان هدف قرار دهد و به وضوح راهي را نمایان کند كه شركت در آن قدم برمي دارد. این تصویر باید احساسی را در کارکنان ایجاد کند كه تا چه حد وجود شان موثر است. بدين ترتيب اين كه فقط به دنبال كسب سود بيشتر باشيم كافي نيست ، اينكه بزرگترين ماهي در درياچه باشيم هم كافي نيست. كداميك از كارمندان مي توانند صادقانه بگويند از اينكه جيب سهامداران را پر پول مي كنند قلبا راضي هستند؟
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

چرایی داستان سرایی برندها

چرایی داستان سرایی در برندها "بهترین برندها در داستان های بزرگ ساخته شده اند." داستان سرایی در برند بیشتر از یک روایت یا محتواست. این با متنی که ما در وب سایت سازمان مان می نویسیم، یا نوشته هایی که در بروشورها ومحتوایی که برای سرمایه گذاران و مشتریان مان استفاده می کنیم ، بسیار متفاوت است. یک داستان صرفا" آن چیزی نیست که برای دیگران تعریف می کنیم ، بلکه آن چیزی است که آنها در مورد ما باور دارند. بر اساس سیگنال هایی است که ما از برند خود ارسال می کنیم
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395
داستان یا کمپین

داستان یا کمپین

بعدازظهریک روز تابستانی پيتزا دومينو به طرز عجيبي شلوغ بود. سفارشات ثبت شده بسيار زیاد بودند و كارمندان در آشپزخانه نهايت تلاش خود را مي كردند. پسران و دختراني كه مسئول تحويل دادن غذا بودند با لباس هاي مخصوص آبي كه به تن داشتند تلاش مي كردند تا پيتزا ها را به موقع به دست مشتريان برسانند.دقيقا در همين زمان اتفاقي افتاد كه حتي فكرش را هم نمي كردند. خمير پيتزا در حال تمام شدن بود. درواقع موجودي انبار بسيار كم بود و اگر مشتريان همچنان ديوانه وار غذا سفارش مي دادند؛ كل آشپزخانه خمير كم مي آورد. بايد سريعا وارد عمل ميشدند و كاري مي كردند.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

رسانه ملی و ضرورت توجه به مخاطب

گسترش روز افزون رسانه ها ی اجتماعی و تحولات عمیقی که در این حوزه در حال شکل گیری است، چالش بزرگی برای رسانه های بومی وملی قلمداد می شود. ویژگی اصلی این رسانه ها قطعا" انتخاب دقیق مخاطبان و تولید محتوای مناسب برای آنان است. رسانه ها و شبکه های جدید که در طی سالیان اخیر ظهور کرده اند با شناخت عمیق وجدی مخاطبان خود تلاش کرده اند تا از محدودیت های آنها بیشترین منافع و بهره مندی را ایجاد نمایند. آنها با جهت گیری و تعریف دقیق مخاطب ، کلیه منابع خود را صرفا" به همان سمت سوق داده و از این رو با حداقل منابع ، بیشترین سطح رضایت و اثربخشی را ایجاده نموده اند.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

شفافیت وکاهش دیوان سالاری

سال ها پیش یک خبرنگار زن فیش حقوقی یکی از نمایندگان مجلس را منتشر کرد. کار تا جایی پیش رفت که حتا با او برخورد کردند و تحدید شد. فضای ملتهب سیاسی بعد از مجلس ششم شاید زمان مناسبی برای افشا نبود . موضوع فیش های حقوقی که به فیش گیت شهرت یافته ، قطعا" موضوعی نیست که مربوط به دوره ریاست حسن روحانی باشد و البته صرفا" مربوط به مدیران بانکی یا بعضی از وزرا. دولت ها هر روز فربه می شوند و این انعطاف ناپذیری ، آنها را از چابکی لازم به منظور اخذ تصمیمات و واکنش های موثر دور کرده است.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

سیاست زدگی و عدم پاسخگویی

در حالتی کلی ، تصمیمات دولت ها نقشی اساسی در سلامت، رفاه، امنیت و عمران کشور دارد. آنها با به کار گرفتن مجموعه ای از منابع و امکانات تلاش می کنند تا با آرایش نیروهای شایسته و توانمند برنامه های خود را پیش برده و آینده ای مطلوب را تصویر کنند. با این احوال به نظر می رسد بعضا" دولت ها در انتخاب و اجرای استراثژی های اثربخش ، از کارآمدی لازم برخوردار نیستند. طبیعتا جبران طبعات وعوارض ناشی از چنین تصمیماتی ممکن است سال ها ، یا دهه ها به طول می انجامد.
ادامه مطلب
جمعه، 19 آذر 1395

فرصت سوزی طلایی

جهان امروزه با سرعت وصف ناپذیری در حال دگرگونی و تغییر است. این سرعت غیر قابل مهار، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی سبک و شیوه های زندگی، عادات و رفتار مصرفی وخلق نگرش های متفاوت در مصرف کنندگان در رابطه با کالا – خدمت ایجاد کرده است. دسترسی گسترده به اطلاعات، ظهور اینترنت و شبکه های اجتماعی، نقش پر رنگ رسانه ، گسترش طبقه ی متوسط و افزایش سطح رفاه ، منجر به تغییرات گسترده ای در شکل ونحوه مصرف شده و شاهد تغییرات شگرفی در سطوح اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و ... بوده ایم.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 18 آذر 1395
خرید کالای ایرانی ، واقعیت یا رویا

خرید کالای ایرانی ، واقعیت یا رویا

در دهه هاي گذشته كشور ها به منظور حمايت از اقتصاد ملى مردم را تشويق و ترغيب مي نمودند تا از محصولات داخلي خريد نمايند . ژاپنى ها بعد از جنگ دوم جهانى از اين روش استفاده كردند و محدوديت ها وممنوعيت هايى را ايجاد كردند تا اقتصاد شان شكوفا گردد و البته كشورهاى ديگر مثل كره جنوبي نيز از اين روش بهره بردند. در آن سال ها، تغييرات محدود و كند بود، نظام هاي سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي و ... عمدتاً بر أساس يك گفتمان حمايتى شكل مي گرفتند، قدرت خريد و انتخاب مردم محدود بود ، سبك و شيوه زندگى بسيارى از مردم داراى پيچيدگى خاصي نبود، نهاد خانواده و آموزش با صلابت پيگير روندهاى اجتماعي بودند و ساختار جامعه و نظام ارزشي آن از يك به هم پيوستگى قدرتمند برخوردار بود . بر اين اساس ، اعمال سياست هاى حمايتى از طرف دولت ها طبيعتا مي توانست به نتايجى متناسب با برنامه هاى رشد و توسعه بيانجامد.
ادامه مطلب
پنجشنبه، 18 آذر 1395
الزام به رعایت قانون

الزام به رعایت قانون

بحث قاچاق چند وقتی است به جد پیگیری و دنبال می شود. قاچاق كالا ، موضوع جديدي نيست. سال هاست كه هر گوشه و كنارى را نگاه مي كنيم آن ها را مي بينيم. در صنايع غذايي، پوشاك و آي تى بيشتر ديده مي شود. به قدر عادى شده كه بسيارى با آگاهى از اين مساله ، اقدام به معامله مي كنند و هيچ قبحى براى خريد آن دیگر وجود ندارد. قاچاق و قاچاقچى مذموم هستند به شرطي كه ارتباط مستقيم با مواد مخدر داشته باشند در غير اين صورت يك همزيستى اتفاق مي افتد و خريدار و فروشنده در صلح و صفا اقدام به مبادله مي كنند .
ادامه مطلب
بازگشت